V Pošti Slovenije veliko aktivnosti posvečamo zdravju zaposlenih. Leta 2019 smo prejeli prvo nagrado združenja PostEurop (Coups de Coeur), v kategoriji Zaposleni, s projektom Celovita psihosocialna podpora zaposleni - Zdravo in aktivno v prihodnost.
S številnimi dejavnostmi pri zaposlenih spreminjamo pogled na zdravje ter poskušamo vplivati na spremembe na področju zdravega življenjskega sloga. S tem pozitivno vplivamo na fizično in psihično počutje in dvigujemo motivacijo za delo.
Zaradi narave dela je v strukturi Pošte Slovenije zaposlenih kar 67 – odstotkov moških. Ker moški zbolevajo dvakrat hitreje in ker o boleznih neradi govorijo, smo novembra podprli Društvo Onkoman, s katerim bomo še naprej snovali aktivnosti na področju ozaveščanja in vpliva na zdravje moških ter podpori pri soočanju z boleznijo. S tem naše ''trmaste'' moške opominjamo na pomen preventive in samopregledovanja.